DZIEŃ DRZEWA W PRZEDSZKOLU

Dzień drzewa to międzynarodowa akcja sadzenia drzew obchodzona 10 października.
W naszym przedszkolu edukacja przyrodnicza i ekologiczna jest jednym z głównych priorytetów Koncepcji pracy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i dzieciom za udział w spotkaniach i zabawach grupowych wspierających akcję oraz za zakup drzew, krzewów, ziemi.

Grupa I i V posadziła iglaki na tarasach
Grupa II i III – drzewka Jarzębiny
Grupa IV – krzewy ozdobne – Krzewuszki

CO NAM DAJĄ DRZEWA?

1/ DRZEWO TO TLEN a tlen to życie
   1 dorosła 60-letnia sosna produkuje tlen niezbędny do życia 3 osób
    Drzewa, które dostarczają najwięcej tlenu to: buk pospolity/1,1kg/, klon/1,1kg/, robinia akacjowa /1,1kg/, dąb/0,8kg/, lipa i jesion/0,7kg/
    Podobne ilości tlenu dostarczają drzewa iglaste np. sosna

2/ DRZEWO TO POTĘŻNY KLIMATYZATOR
    1 dorosłe drzewo latem może wytranspirować 450l wody dziennie /tyle ile 5 dużych klimatyzatorów/

3/ DRZEWO TO FILTR – pochłania i neutralizuje substancje toksyczne

4/ DRZEWO TO MAGAZYN CO2 – 1 drzewo absorbuje 1 tonę węgla z dwutlenku węgla na 1 m3 przyrostu

5/ DRZEWO TO ZDROWIE dla człowieka: łagodzi stres, wpływa pozytywnie na układ krążenia, produkuje olejki eteryczne,działa bakteriobójczo i przeciwzapalnie.